3. Hová tegyünk lábtörlőt? Hányfélét használjunk?
Ehhez a válaszhoz megint képzeljünk el egy átlagos képet. Például egy átlagos férfi vagy kamasz cipőt vastagabb, jó mélyen bordázott talppal, hogy komfortos legyen benne a járás. Meg egy átlagos őszi időt. Mi ragadhat erre a cipőtalpra? Sár, falevél, esővíz és por, leginkább. Ha a sarat szeretném leszedni valamivel, ahhoz mit kellene használni?
Valami erős, kaparó szerszámot, vaskót például. Nyilván nem adjuk az ajtó előtt, kívül, még kint az épület előtt a vendég kezébe a vaskót, hogy húzza le a nagyját. De kb. ezt a hatást érhetjük el, ha az ajtó előtt elsődleges zónaként egy alumíniumba ágyazott kefesoros lábtörlő van. A kefe lehúzza a nagyját, az alusínek között pedig a lehúzott sár el is tud tárolódni.
De még maradt azon a cipőtalpon egyéb is! Szutykos esőlé, nedvesség, a rovátkákban homok és por. Ezeket más anyagú lábtörlők tudják leszedni. Köztes zónaként használhatunk például műanyag lábtörlőket a szélfogókban, vagy közvetlenül a bejárat mögött.
A harmadik zóna, a textiles anyagúak a legfinomabb, legapróbb port és nedvességet tudják még képzeletbeli cipőtalpunkról begyűjteni. Ez a funkció talán a legfontosabb! Mik is azok a homok és porszemcsék? Kvarckristályok. Mivel szokták a követ tisztítani, a gyémántot csiszolni? Kvarckristállyal.
A cipőtalpon maradt kvarcszemcsék akkor mit is csinálnak a kövezetünkkel, padlónkkal? Hű, ezt ne is gondoljuk tovább!!!
A 3. szabály tehát: használjunk kint is és bent is, többféle anyagminőségű lábtörlőt!